4.07.2014

AMERİKA'DA DOĞUM YAPMAK

Merhaba arkadaşlar...
Bugün tekrardan blogum ve ben buralardayız.
Hayırlı ramazanlar buarada herkese.

Bugün ki blog konum YENİ BİR HAYAT .

''Yenir Bir Hayat'' nedir..? dediğinizi duyar gibiyim..
Yeni Bir Hayat ailesi;
doğum heyecanını Amerika’da yaşamak isteyen  ve çocuklarını İtalya ,İngiltere,Amerika ve bunun gibi pek çok ülkede okutmak yada yaz okuluna göndermek isteyen  ailelere  yardımcı olan bir site..
 
Haydi gelin Yenir Bir Hayat ailesine birazcık kulak verelim ve bize  sunduğu hizmetleri ayrıntılı olarak ele alalım..

www.yenibirhayat.com.tr

Amerika'da Doğum Yapmanın Avantajları
Hamilelik ve doğum her zaman çok özel ve unutulmaz bir süreçtir. 9 ayın sonunda hasretle beklenilen miniğe güzel bir gelecek sunmak doğal olarak her anne ve babanın hayatlarında ki en büyük hedeflerinden birisidir.  Son yıllarda sık sık duyduğumuz Amerika'da doğum yapmak düşüncesinin arkasında ise işte bu hedef yatıyor.


Amerika'da doğum hizmetini kurumsal bir kuruluş güvencesinde sunan Yeni Bir Hayat kurucusu Şevki Akaydın ailelerin neden doğum için Amerika'ya gittiklerini şu şekilde açıklıyor.

Elbette nedenlerden en önemlisi olarak Amerika'da dünyaya gelen her bebeğin doğumla birlikte Amerikan vatandaşlığını elde ederek Amerikan pasaportuna sahip olması geliyor. Böylesine bir ayrıcalık ise bebeğin ileri de Amerika'ya yerleşebilmesi, okuyabilmesi, çalışabilmesi ve dünyanın birçok ülkesine vizesiz seyahat edebilmesi demek oluyor. Kendi çocukları olduğunda onlar da Amerikan vatandaşı olabiliyorlar. 

Amerika doğum ile vatandaşlık hakkını veren tek gelişmiş ülke olduğu için bu ülkeye yoğun bir talep de sözkonusu. Şevki Akaydın Amerika'da dünyaya gelen çocukların özellikle eğitim alanında da avantajlarının olduğunu belirtiyor. Örneğin lise eğitimini Amerika'da diğer Amerikalı öğrenciler gibi ücretsiz olarak yapabiliyor. Amerikan üniversitelerine gitmek istediğinde yabancı öğrencilerin ödemek zorunda kaldıkları yüksek ücretleri değil diğer Amerikalı öğrencilerle eşit koşullarda çok daha düşük eğitim ücreti ödeyerek eğitimini tamamlıyor.


Amerika'da doğumun avantajları sadece orada elde edilen ayrıcalıklarla sınırlı değil. Türkiye'de de temel eğitim de bazı özel okullar sınavsız olarak çifte vatandaş olan öğrencilere eğitim hakkı tanıyorlar. Yani öğrenci yıllarca özel dersler alarak, dersanelerde hafta sonları geçirerek kolej sınavlarına girmek zorunda kalmıyor.

Benzer avantaj Türkiye'deki yüksek öğrenim kurumlarında da geçerli. Türk üniversitelerine yabancı öğrenci sınavı ile yine yabancı öğrenciler için açılan kontenjanlar aracılığı ile girerek okuma hakkını kazanabiliyor. 

Şevki Akaydın Amerika'da doğum yapmayı düşünen ailelerin öncelikle Amerikan vizelerini almalarını, hamileliklerinin 3. ayından itibaren ise bu süreci planlamalarını öneriyor. Yeni Bir Hayat ile Amerika'da doğum yapmayı seçen ailelerin tüm konaklama, doktor ve hastane organizasyonlarını Amerika'da bulunan kurum yetkilileri gerçekleştiriyor. Firmanın Amerika'nın birçok şehrinde Türk rehberleri bulunuyor. Bu kişiler sizin Amerika'ya adım attığınız andan, dönünceye kadar olan tüm süreciniz de size yardımcı oluyorlar.


Bunların yanı sıra çocuklarımıza yurt dışında eğitim görmeleri içinde bizlere hizmet vermekteler..
Yeni Bir Hayat ailesini daha yakından incelemek isterseniz http://www.yenibirhayat.com.tr adresine tıklayabilir yada 

Yeni Bir Hayat Blogundan da çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz..
Ve ayrıca
buttonunu kullanarakta canlı bilgi alma şansınız da var..

Huzurlu günler...♥


3 yorum:

 1. Yazırlarınızın devamını bekliyoruz. teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Blogunuz çok hoş :) Sizi takibe aldım sizide beklerim ^_^
  www.gecewebdesign.com

  YanıtlaSil
 3. imkanı olan için güzel bi fırsat bence...

  YanıtlaSil

YORUM YAZAN PARMAKÇIKLARINIZA SAĞLIK..=)